אימון TRX

אימון TRX-מה זה?

אימון TRX הוא אמנם טרנד היסטרי כיום (למעשה הוא פופולרי במיוחד כבר מספר שנים בישראל) אבל למרות הטרנדיות, מדובר בשיטה רצינית ביותר לאימון ולשמירה על כושר. ראשי התיבות שמהם מורכב שם השיטה הם Total Body Resistance Exercises – אימון התנגדות גוף שלמה.

 

כשמדברים על אימון TRX הכוונה היא לאימון אשר מתבצע בעזרתן של רצועות מיוחדות ששמן רצועות TRX, והן רצועות המתפקדות בעצמן כחדר כושר לכל דבר. בשל יכולתן להפעיל את חלקי הגוף השונים ולאמץ ולאמן בכל פעם שרירים אחרים, יש הטוענים שהרצועות פשוט יכולות להחליף כל מכשיר אימונים מחדר הכושר. זה אולי נכון, אבל מצד שני עליכם לדעת שאימון TRX חובה לבצע בחדר כושר עם מדריך מנוסה ומקצועי, לפחות כל עוד ההיכרות שלכם עם השיטה חדשה, אבל גם לאחר מכן, וזאת מהסיבה שאימון שכזה מחייב קבלת הדרכה מקצועית ממאמנים שעברו הכשרה ספציפית בנושא ה-TRX, שיקפידו שאתם תעשו את האימון באופן נכון ובטוח.

מאמן כושר TRX

מאיפה הגיעה שיטת האימון TRX?

את המוצר המציא רנדי הטריק – חייל בקומנדו של צבא ארה"ב – שחש בצורך לשמור ולפתח את כושרו הגופני והתאים את השיטה למגבלות המקום שבו שירת, כמו גם לזמן המועט יחסית שהיה בידיו ולציוד שעמד לרשותו בתקופת השירות. הטריק השתמש בתחילה לצורך ביצוע השיטה במצנח ובחגורת מכנסיים ואלו התפתחו לבסוף לכדי הרצועות המוכרות בשיטת אימון זה כיום. אימון ה־TRX כל מהותו היא בעבודה כנגד משקל הגוף האישי שלכם, ואף ניתן להוסיף לאימון אביזרים שונים. השיטה כוללת מגוון תרגילים גדול מאוד שמטרת כולם לשפר את כלל מרכיבי הכושר הגופני שלכם, תוך עבודה על כל השרירים בגופכם ועל מרכיבי כושר שביניהם: כוח מרבי וכוח מתפרץ, סיבולת שריר וסיבולת לב-ריאה, שיווי משקל, קואורדינציה ואף גמישות הגוף.

 

איפה כדאי לי לערוך אימוני TRX?

לאחר שתלמדו את השיטה, ואם יהיו ברשותכם רצועות, תוכלו לבצע אימון TRX בכל זמן ומקום ולהתאים את האימון לדרגת הקושי שלכם, כמו גם לבנות מערך שלם של תרגילים אפקטיביים לביצוע, אבל לפני שאתם יוצאים לדרך עצמאית, רוכשים רצועות אישיות ומוותרים על הפעילות בחדר הכושר חשבו טוב טוב – האם היעדר המסגרת לא יפגע במשמעת שלכם? האם האימון לבד בלי חברים ומתעמלים אחרים לא יאבד מההנאה הכרוכה בו ויגרום לכם לוותר מדי פעם או בכלל על קיומו?

אימון TRX בחדר כושר

אם עניתם בכנות ב'אולי או 'כן', הרי שהמלצתנו היא לא לוותר על מה שמעניק לכם חדר כושר – מקום מסודר שאתם משלמים לו ובעשותכם כך מייצרים בעבור עצמכם מסגרת פעילות מחייבת. בנוסף קיימים יתרונות אחרים לקיום אימון TRX דווקא במכון הכושר ולא לבד – בחדרי הכושר ממתינים לכם תנאים בטיחותיים נוחים במיוחד לעיגון הרצועות ולקיום האימונים. המקום ממוזג היטב, יש בו מתעמלים אחרים שעוסקים באותם תחומי אימון וניתן להתייעץ ולהתיידד עימם סביב הנושא, וכמו כן נמצאים במקום מדריכים מנוסים שתמיד יכולים להציע עצה טובה או לזרוק הערה מכוונת שתייעל את עבודתכם ותוצאותיה.

 

בספורטר ניתן להירשם לחוג TRX במועדון הכושר שבסירקין – פתח תקווה, ובמועדון הכושר גבעתיים. השאירו פרטים כאן ואנו כבר נחזור אליכם עם מידע נוסף.