חיטוב הגוף

מועעדון כושר הפתח תקווה ספורטרחיטוב הגוף הוא עבודה ממושכת של התמדה באימונים, אבל בצורה הדרגתית ומפוקחת על ידי מדריך כושר אישי. אם אתם מתכוונים להתחיל בתהליך של התחטבות, כדאי שתבינו מספר עובדות בסיסיות לגבי ירידת משקל הגוף, במאמר הבא נדון בצעד המקדים להגיע לגוף מחוטב והוא לשמר את מסת השריר והמשקל בגופנו.

איך יורדים במשקל?

המספר שמראה המשקל מורכב ממספר גורמים: שומנים בגוף, מסת שריר, נוזלים עצמות הגוף ואיברים. הגורמים הנתונים לשינוי הם שומנים, שריר ונוזלים. על היתר אין לנו שליטה. פעילות גופנית מסייעת רבות להורדת השומנים ועלייה במסת השריר, מה שמוביל בסופו של דבר לבניית שריר , היא למעשה עבודת חיטוב הגוף. כדי שנוכל להסביר כיצד הגוף מאבד ממשקלו ובונה את השריר, נשתמש במונח מאזן קלורי. כאשר המאזן הקלורי הוא חיובי, זה אומר שקיים עודף של קלוריות בגוף, מאזן קלוריות שלילי הוא המצב הרצוי לירידה במשקל, כיוון שבמצב זה, הגוף צורך יחידות אנרגיה ממאגרי החירום שלו, שהם תאי השומן הלא רצויים. קצב איבוד השומנים משתנה מאדם לאדם ותלוי בגורמים כמו מאזן הורמונלי, תזונה בעיקר, המין, תפקוד בלוטת התריס, יכולת מאמץ ועוד המון גורמים. לכן תהליך הירידה במשקל הוא מאוד אינדיווידואלי.

איך השרירים מתחטבים?

התנאי הראשון להעלאת מסת השריר הוא להסיר את השומנים, על ידי גירעון קלורי, באמצעות שמירה על משוואת הכנסת קלוריות נמוכה יותר מאיבוד קלוריות, על ידי שילוב של פעילות גופנית ותזונה. הגוף יאבד שומן עד למגבלה התלויה במשקל הגוף הקיים. מגבלה זו היא הנקודה שבה הגוף ישאב קלוריות מהשריר. אם לא תשמרו על תפריט השומר על מאזן קלוריות שלילי, לא תרדו במשקל הגוף, לא משנה כמה תתאמנו בחדר הכושר.

חדר כושר בפתח תקווהאיך חדר הכושר יכול לסייע בתהליך התחטבות?

חדרי הכושר משופעים במכשירים אשר פעילותם ממקדת את המתאמן לעבודת על קבוצות שרירים ספציפיות. האימונים בחדר כושר הם יותר יעילים כיוון שקיים מכשור פונקציונלי, כך שניתן לשלב סוגים שונים של תרגילי אימון. מאמני הכושר יכולים להנחות את המתאמנים באשר לתועלת שכל מכשיר יניב למתאמנים בהתאם למטרה שהציבו להם. בשילוב עם מכשירים העובדים על שיפור הסיבולת לב ריאה בהדרגתיות מתונה. מדריכי כושר יכולים לבנות תכנית אימון מותאמת לחיטוב הגוף בצורה מבוקרת ומפוקחת על ידם. חשוב לבצע אימוני כח תחת פיקוח של מאמן כושר מקצועי על מנת לא לגרום נזקים על ידי טכניקות אימונים לא נכונות.

 

רוצים גם אתם לחטב את הגוף? עשו מנוי באחד מסניפי רשת ספורטר!
השאירו פרטיכם כאן ונחזור אליכם.