כאבי גב תחתון ופילאטיס

תוכן עניינים

האם פילאטיס יכול לעזור לנו לכאבי הגב התחתון?

 ככל הנראה כן.

פילאטיס היא פעילות גופנית שדורשת יכולת שיווי משקל, כוח, גמישות, ריכוז והיכולת להימתח בצורה נכונה ויעילה.

בפילאטיס בדומה ליוגה, מבצעים תנוחות שונות במהלך האימון שמתבססות על משקל הגוף ותרגילי התנגדות שונים ומגוונים.  הפילאטיס משפר את יכולת הסיבולת לב ריאה ואת השליטה בנשימה שלנו.

תרגילי הגשר, שכיבת סמיכה, בטן סטטית, הרמות תאומים ומתיחת שריר הארבע הראשי והירך האחורי הם חלק מאימון הפילאטיס.

הפילאטיס מתחלק לשני סוגים: פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים.

האינטנסיביות של האימון נחשבת לקלה עד בינונית וישנו פחות עומס על המפרקים מאשר פעילויות גופניות אחרות כדוגמת ריצה. לכן היא יכולה להתאים גם לאוכלוסייה עם עודף משקל או אוכלוסייה בעלת פציעות.

במס' מחקרים נמצא כי הפילאטיס יכול להקל על הסובלים מכאבי גב תחתון ולשפר את התפקוד היומיומי שלהם בתנאי שמתמידים בפעילות לפחות פעמיים בשבוע.

מצאו כי לפילאטיס יש השפעה טובה יותר על כאבי הגב התחתון מאשר מסאז', דיקור או טיפולים אחרים מתחום הרפואה המשלימה.

במחקר נוסף, השוו בין תרופות אנטי דלקתיות (NSAIDs) שמומלצות כטיפול בהורדת הכאב והטיפול המקומי במצבי דלקת לבין אימוני פילאטיס כטיפול.

תוצאות המחקר הצביעו על יתרון של אימוני הפילאטיס בהורדת הכאב, התפקוד היומיומי ושיפור רמת החיים כמו יכולת לבצע את מטלות הבית כמו כביסה או בישול ללא כאב משמעותי וללא הגבלת תנועה.

לכן, אל תהססו לנסות ללכת לשיעור פילאטיס בסטודיו הקרוב או לקחת מאמן שידחוף אתכם ויעזור לכם להעביר את הכאבים עם אימון פילאטיס טוב.

אם לא השתכנעתם עדיין, הפילאטיס הראה עלייה במסת השריר וירידה בBMI (יחס המשקל לגובה ומדד להשמנה) בקרב מתאמנים ונשים בפרט והעלה את הביטחון העצמי.

לאחר 4 חודשי אימונים שכללו 3 אימונים בשבוע במשך 45 דק', נראתה עליה של 1.3 ק"ג מסת שריר וירידה של 1 ק"ג מהBMI בממוצע.

נוסיף ונאמר כי היום כבר יודעים שהפעילות הגופנית הטובה ביותר היא זו שנאהב אותה ונוכל לדבוק ולהתמיד בה לאורך זמן רב יותר.

לסיכום, פילאטיס הוא אימון נוסף שיכול להועיל לכם בין אם יש לכם כאבי גב או בין אם אתם רוצים להתחזק ולהתחטב ואל תשכחו להתחיל באימונים בהדרגה.

אימון פילאטיס נעים!

נספחים

  1. Hiroharu k. , Kiichiro T. , Yoichi K. Takahiro Y. , Hiroyasu O. , Shinpei O. , Sang P. Jung K. Takafumi A. , Yoshiteru M. Effectivness of pilates exercises : A quality evaluation and summary of systematic reviews based on randomized controlled trials. Elsevier. Complementary therapies in medicine. Vol. 25, April 2016. ISSN 0956-2299.
  1. Nera W. , Nanang M. , Kusuma H. , Didikrilastyo B. , Topo S. Afrin D.R, Dewi A. , Nadia G. The effectiveness of pilates training model towards BMI and muscle mass for overweight women. Annaks of tropical medicine and medicine and public health- Vol. 22, Dec. 2019.
  1. Wells, C., Kolt, G.S., Marshall, P. et al.Effectiveness of Pilates exercise in treating people with chronic low back pain: a systematic review of systematic reviews. BMC  Med Res Methodol 13, 7 (2013). https://doi.org/10.1186/1471-2288-13-7
  1. Natour J, Cazotti Lde A, Ribeiro LH, Baptista AS, Jones A. Pilates improves pain, function and quality of life in patients with chronic low back pain: a randomized controlled trial. Clin Rehabil. 2015 Jan;29(1):59-68. doi: 10.1177/0269215514538981. Epub 2014 Jun 25. PMID: 24965957.

ספורטר – הרבה יותר מחדר כושר

רשת ספורטר היא אחת הרשתות המתפתחות בישראל בענף הכושר ושמה לעצמה למטרה להנגיש את האימונים לציבור רחב ככל הניתן.

הגיוון העצום בין סניפי הרשת נע במגוון פעילויות רחב מאוד – החל מחדר כושר שמעוצב בצורה טכנולוגית כך שייצא מגבולות הסטנדרט ועד למגוון שיעורי הסטודיו העצום שניתן למצוא במועדונים וכלה באימונים ייחודים שטיפחה הרשת.

אימוני EMSפילאטיס מכשירים עם ציוד מתקדם, ספינינג ועוד מגוון רחב של אפשרויות!

הצוות שלנו תמיד זמין לשירותכם לכל שאלה והתייעצות כדי שתוציאו את המקסימום מהאימון שלכם.

מאמרים נוספים

ספורטר

תודה, נחזור אליך בהקדם!

רוצה להתאמן עם החברים?
שתף אותם!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

נשמח לשמוע מכם

שלחו הודעה!

נשמח לשמוע מכם

שלחו הודעה!

נשמח לשמוע מכם

שלחו הודעה!

נשמח לשמוע מכם

שלחו הודעה!

[leadercf7 campid="4949"]

נשמח לשמוע מכם

שלחו הודעה!

[leadercf7 campid="4949"]

נשמח לשמוע מכם

שלחו הודעה!

נשמח לשמוע מכם

שלחו הודעה!

[leadercf7 campid="5594"]
דילוג לתוכן